Noorjalgpallurid peavad Eesti MV mängimiseks läbima terviseuuringuIga üks peab omale sobiva aja ise leidma - selleks helistada Spordimeditsiini kliiniku telefoninumbril 7 319 221

Alates 2011. aastast on Eesti noorte jalgpallimeistrivõistlustel osalemiseks kõigil mängijatel vajalik esitada spordimeditsiinilise terviseuuringu tõend.

Noorjalgpallurite spordimeditsiinilisi terviseuuringuid rahastab Haigekassa ning see on suunatud 7-19aastastele noortele, kes spordivad regulaarselt lisasks kehalise kasvatuse tundidele vähemalt 5 tundi nädalas.

Spordimeditsiiniline terviseuuring annab ülevaate noorjalgpalluri tervislikust seisundist ja kehalisest võimekusest. Peamisteks eesmärkideks on vastunäidustuste ja osaliste piirangute väljaselgitamine spordiga tegelemiseks ning terviseriskide kindlakstegemine.

Kehalisele võimekusele mittevastava koormusega ja avastamata terviseprobleemiga treenimise tagajärjel võivad tekkida tõsised tervisekahjustused (näiteks südameveresoonkonna või tugiliikumissüsteemi kahjustused), mis äärmuslikel juhtudel võivad lõppeda äkksurmaga.

"Soovime, et meie noored pööraksid jalgpalli mängides tähelepanu oma tervisele ja läbiks vastavad uuringud, et tunda paremini oma keha võimeid ja iseärasusi - see on äärmiselt oluline teema," märkis Eesti Jalgpalli Liidu peasekretär Tõnu Sirel.

Kogu info terviseuuringute kohta asub Eesti Jalgpalli Liidu koduleheküljel. Info FC Elva koduleheküljel.

NB! Kinnituseks tuleb tuua koopia treenerile

Alates 2000.a sündinud ja kuni 19-aastased jalgpallurid. Noorematel soovitame käia kord aastas perearsti juures kontrollis.

Puusepa 1a, 

50406 TARTU
Tel: +372 731 9221
Fax: +372 731 9221
e-post: inge.raask@kliinikum.ee

Vaata kaarti