Esindus võttis kodus JK Järvelt revanši (vaata järele!)

Esiliiga 12. voorus alistas FC Elva esindusmeeskond kodusel Elva linnastaadionil Kohtla-Järve JK Järve skooriga 1:0! 

Meie mehed (vasakult nr. 11 Markus Lokk, nr. 20 Veiko Maidla ja nr. 9 Ats Joandi) seismas müüris/Foto: Cristel Jakobson
Enne mängu:

Meie peatreener Veiko Haan: "Esimene mäng Kohtla- Järve JK Järvega saime võõrsil valusa kaotuse. Kodumängus tahame tulemuse ümber pöörata ja teha endale ja meie fännidele ilusa kolmepunktise kingituse."

Meie poolkaitsja Markus Lokk: "Ees on ootamas järjekordne Esiliiga kohtumine tugeva Kohtla-Järvega. Anname endast parima, et näidata kodupublikule ilusat mängu ja need 3 väga olulist punkti koju jätta."


Külaliste treener Andrei Škaleta: "Kui vaadata Elva viimase mängu peale, siis vaatamata kaotusele on nad praegu heas vormis. Tuleb kindlasti raske mäng ja loodame sealt 3 punkti koju ära viia."


Külaliste kapten Gleb Pevtsov: "Elvaga on alati rasked mängud olnud. Oleme valmis mänguks ja üritame võtta oma 3 punkti. Kõik mängijad teevad kõike et neljapäeval olla parimas vormis ja meeskonna aidata."


Meie poolelt ei saanud kaasa teha Henri Härm ja Deniss Samoilov, põhjuseks kollased kaardid (neli kollast kaarti erinevates mängudes toob kaasa mängukeelu).

Läks!

FC Elva algkoosseis: Arvo Käkk (vv); Remi Kõivik, Veiko Kütt, Martin Thomson, Naatan Siimeon Tamm; Markus Lokk, Kaarel Tinn, Nikita Karasjov; Paul-Feliks Frei, Jürgen Kuresoo, Ats Joandi.
Vahetusmängijad: Karl Kruus (vv), Veiko Maidla, Kristo Kolesnitšenko, Andreas Kiivit.

Mängust tegi otseülekande soccernet.ee, artikli lõpus on link mängu järelvaatamisele!

Mäng ilusate Elva mändide vahel algas külaliste survega, Lõuna-Ameerika päritolu ründajad tekitasid peavalu meie kaitsjatele enda individuaalsete oskustega. Järk-järgult saime ka meie mängu sisse, suurepäraseid võimalusi meil siiski polnud. Keskväljal toimus suurim võitlus ning seal jäid korda peale meie mehed ja kord vastased. Esimese poolajal oli võrdsete võitlus, JK Järvel olid küll paremad poolvõimalused, aga mitte midagi liialt ohtlikku.

Teine poolaeg algas meie jaoks negatiivsetes toonides, esiteks olid külalised lähedal enda avaväravale, teisalt sai vigastada kapten Jürgen Kuresoo, kes ka välja vahetati. Minut peale vahetus, 59. mänguminutil näitas Kaarel Tinn enda klassi, suurepärane pall Ats Joandi pea peale, kes osavalt suunas palli võrku - 1:0!
Mäng jätkus ning Järve asus rohkem ründama, palli vallati samuti rohkem, aga kontrarünnakutest tekkisid meie võimalused - Kaarel Tinn oli lähedal peaga värava löömisele, takistuseks oli tugev pall, mida oli keeruline suunata. Mängu lõpp oli pingeline, aga ei paistnud, et Kohtla-Järve mehed suudavad värava lüüa, nii ka läks. 

Suurepärane võitlus ning tasuks kolm magusat punkti!

FC Elva - Kohtla-Järve JK Järve 1:0 (0:0)
59. Ats Joandi

Hoiatused: 61. Martin Thomson, 90+1. Veiko Maidla - 90+1. Roman Svidovitš
Mänguolud: +19, pilves ilm; muruväljak väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 271
Peakohtunik: Martti Pukk
Abikohtunikud: Neeme Neemlaid, Thor Vaas
Neljas kohtunik: Richard Toom

Elva: Arvo Käkk, Naatan Siimeon Tamm, Martin Thomson, Veiko Kütt, Remi Kõivik, Markus Lokk, Jürgen Kuresoo (58. Veiko Maidla), Nikita Karasjov (72. Kristo Kolesnitšenko), Kaarel Tinn (87. Andreas Kiivit), Paul-Feliks Frei, Ats Joandi.
Varus: Andreas Kiivit, Kristo Kolesnitšenko, Veiko Maidla, Karl Kruus.

Järve: Viktor Gussev, Emmanuel Gurtskaia (72. German Narnitski), Jevgeni Malahhov (64. Roman Svidovitš), Nikolai Martšuk, Christ Axel Fabrice Konan, Danila Tsõgankov, Richard Tohver, Gleb Pevtsov, Yuri Sousa Lima Lellis, Duvan Mosqueta Torres, Raivo Saar.
Varus: Viktor Aksjonov, German Narnitski, Roman Svidovitš, Ilja Žukov.


Vaata mängu järele:  https://soccernet.ee/artikkel/vaata-jarele-elva-astus-joandi-varava-toel-jarvele-lahemale

Meie peatreener Veiko Haani mõtted peale mängu: "Kõige tähtsam oli kolm punkti, kättemaks Kohtla-Järves saadud kaotusele. Rünnaku pool meil siiski nii hästi välja ei tulnud, kaitse kohta pole ühtegi halba sõna öelda. Mänguanalüüs näitas vastase ideid, saime nendega samuti hakkama."

FC Elva tänab kõiki fänne, kes tulid meeskonda toetama! Esindusmeeskond jätkab Esiliiga teekonda järgmisel neljapäeval ehk 30. mail Rakveres, kui kohtutakse kohaliku JK Tarvaga. Mängu avavile Ralvere linnastaadionil kell 18:30!