Esindus võitis ning on karikasarja poolfinaalis! (Video)

FC Elva esindusmeeskond alistas Evald Tipneri karikavõistluste veerandfinaalis JK Tabasalu tulemusega 5:1. Suurepärane võit viis FC Elva poolfinaali! Poolfinaalipaaride loosimine toimub juba neljapäeval!

KAADER 4 Kohtumise saatuse otsustas Veiko Maidla 65 minuti iluvrav mis viis Elva 31 juhtima Foto Brit Maria Tael
Imeline Veiko Maidla peale enda käärlööki/Foto: Brit Maria Tael
Enne mängu:

Meie peatreener Veiko Haan: "Austusest vastase vastu, tahame pakkuda JK Tabasalule väga head mängu ja anname endast parima, ning mingit allahindlust ei tee, nii vastastele kui ka endale. Austusest enda fännide vastu tahame neile pika reisi eest pakkuda ilust FC Elva võitu."

Meie raudvara Veiko Kütt: "Kahest väikesest klubist üks pääseb teisipäeval karika poolfinaali. Teeme omalt poolt kõik, mis võimalik, et see oleks FC Elva. Tuleb võitluslik mäng ja loodetavasti on ka palju pealtvaatajaid."

Tabasalu treener Risto Sarapik: "Karika veerandfinaal on nagu pidupäev. Koduväljak, fännid, teleülekanne - võimas! Meie jaoks on see suur sündmus ja kui Fortuuna on meid kandnud siiamaani, siis proovime nüüd ise mängida nii, et me jõuaks juba poolfinaali. Tahaks kodupublikule võimsa elamuse pakkuda. Igal juhul on see mäng meie noorele võistkonnale heaks kogemuseks."

Tabasalu mängumees Rasmus Tomson: "See on see mäng, mida ma olen oodanud! See on eriline tunne! Igal juhul läheme seda mängu võitma ja siis võib öelda, et Tabasalu on kahe sammu kaugusel Euroopa Liigast!"

Läks!

FC Elva algkooseis: Arvo Käkk; Mihkel Kuresoo, Veiko Kütt, Martin Thomson, Henri Härm; Deniss Samoilov, Kaarel Tinn, Markus Lokk; Paul-Feliks Frei, Jürgen Kuresoo, Veiko Maidla

Tabasalus oli jalgpallipidu, üle 500 pealtvaataja, kohalik puhkpilliorkester, otseülekanne ning koht poolfinaalis! Meie meeste jaoks algas päev tagasilöögiga, kui bussil purunes rehv, aga 20 minutiga suudeti kollektiivselt rehv ära vahetada ning sõit jätkus!

Mäng algas meie jaoks parimal moel - Martin Thomson lõi tagapostist võrku Jürgen Kuresoo suurepärase tsenderduse! Hoog ei raugenud, meie mehed kombineerisid pidevalt ning lõid võimalusi nii standardolukordadest kui ka lahtisest mängust. Kontrarünnakutest tekkisid ka kodumeeskonnale võimalused, tõsiasi on see, et juba viiendal minutil luhtasid Tabasalu mehed ideaalse väravavõimaluse.
Siiski 25. minutiks olid tablool viiginumbrid - õnnelik pikk pall ning üks-ühele olukord tõid tabloole viigi.
Vaid viimane sööt lahutas meie mehi väravatest, hoopis nurgalöök viis meid ette - Jürgen Kuresoo pall leidis Martin Thomsoni ning 2:1 eduseis oli tõsiasi. Poolajale läksime eduseisus, aga mängu saatus oli otsustamata.

Teise poolaja algusest oli tunda meie meeste üleolekut, jooksud vastase kaitseliini taha olid surmavad, kahjuks jäi viimasest heast puutest puudu. 65. minutil sepistas Veiko Maidla ime - rinnaga ette, põlvega üles ning KÄÄRID RISTNURKA! Veiko lööb vaid imelisi väravaid... 3:1 eduseis ja vastane oli murtud.
Nüüd said meie kiired ründajad lustida, Jürgen Kuresoo vaid spurtis läbisöötude peale ning otsis lahendusi. 73. minutil pani Karl Bussov hea palli värava alla, peale standardolukorda ette jäänud Veiko Kütt oli üksinda ning 4:1 oli tablool. Jürgen Kuresoo sai enda nimele ka kolmadna väravasöödu, suurepärane pallikontroll ning sööt läbi karistusala - Kaarel Tinn pifdi palli vaid tühja võrku lükkama.

5:1 võit peegeldas mängu käiku, Tabasalu võitles, kuid meie meeste individuaalne klass tõi selle võidu.

23. aprillil kell 19.00 Tabasalu Arenal

JK Tabasalu - FC Elva 1:5 (1:2)
25. Kersten Lõppe - 3., 35. Martin Thomson, 65. Veiko Maidla, 73. Veiko Kütt, 83. Kaarel Tinn

Hoiatused: 33. Kristjan Stüff - 80. Kristo Kolesnitšenko
Mänguolud: +16, päikesepaisteline ilm; kunstmuru heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 521
Peakohtunik: Mart Martin
Abikohtunikud: Rein Väin, Marto Kiisk
Neljas kohtunik: Maksim Ramazanov

Tabasalu: Kaarel Rumberg, Kert Koljal, Freddie Heinmaa, Priidu Nurmik, Valeri Makarov, Kristo Hussar, Konstantin Nahk, Lucas Liiva (77. Garry Väiko), Kristjan Stüff (57. Rasmus Tomson), Kersten Lõppe (43. Märten Subka), Edwin Stüf.
Varus: Rihard Kristjan Kristel, Kardo Koljal, Rasmus Tomson, Rauno Raid, Garry Väiko, Märten Subka, Alan Nahk.

Elva: Arvo Käkk, Mihkel Kuresoo, Veiko Kütt, Martin Thomson, Henri Härm (60. Karl Bussov), Paul-Feliks Frei (68. Kristo Kolesnitšenko), Deniss Samoilov (63. Ats Joandi), Kaarel Tinn, Markus Lokk, Jürgen Kuresoo, Veiko Maidla.
Varus: Karl Kruus, Naatan Siimeon Tamm, Karl Bussov, Remi Kõivik, Ats Joandi, Kristo Kolesnitšenko.

FC Elva tänab kõiki fänne, kes sõitsid kaasa Lõuna-Eestist ning tulid mujalt, teie toetus on hindamatu!
FC Elva esindusmeeskond mängib juba tuleval laupäeval 27. aprillil kodus Tallinna FCI Levadia U21 meeskonna vastu Esiliiga raames. Avavile Nike Arenal kell 13:00! Tule toeta omasid!