Esindus kaotas Kuressaarele, kuid kõrgliiga lootus on elus

Eesti Premium Liiga üleminekumängude esimeses vaatuses kaotas FC Elva esindusmeeskond kodus napilt 0:1 FC Kuressaarele.
FC Elva kodumängus FC Kuressaare vastu / FOTO: Cristel Jakobson
Enne mängu:

Meie peatreener Veiko Haan rõhutab tulemust: "Tahame pakkuda enda toetajatele ja FC Kuressaarele head ja ilusat mängu. Samas on hoopis olulisem tulemus ja seda lähemegi püüdma."


Meie kaitsemängija Martin Thomson oli motiveeritud: "Vot see on vinge! Au ja kiitus kogu võistkonnale, treenerile, taustajõududele ning fännidele imelise hooaja eest. Oleme üheskoos juba teinud midagi suurt ning kaotada ei ole mitte midagi. Nüüd on käes aeg, et mängu nautida ning näidata, et kõik on võimalik!"


Saarlaste peatreener Jan Važinski: "Ees on selle aasta kaks kõige tähtsamat mängu. Vastane FC Elva on näidanud viimasel ajal väga häid tulemusi, nad on distsiplineeritud, oskavad kasutada erinevaid taktikaid. Üleminekumängudes ei ole favoriiti ja meie ettevalmistus oli väga tõsine."


Külaliste kapten Sander Viira: "Tahame tõestada, et raske hooaeg ei olnud mitte Esiliiga nimel, vaid tahame ka järgmistel hooaegadel Eesti parimatega mängida!"


Läks!

Esimene poolaeg algas mõlemalt poolt hiilivalt, kuid Paul-Feliks Frei suutis suluseisust korra võrku sahistada. Avapoolaja lõpp kuulus aga Kuressaarele ja tabloole muudatusi toonud sündmused toimusid teise poolaja alguses Elva värava all. Sander Lahe karistuslöögile pani Martin Thomson käe vahele ja järgenud penalti realiseeris Laht ise külmavereliselt.

Kui mängida jäi 20 minutit, muutus kodumeeskonna seis veel kehvemaks - palju kollaseid kaarte näinud päeval jagus neid Mihkel Kuresoole kaks tükki, mis tähendas elvalastele vähemusse jäämist. See aga ei murdnud nende võitlusvaimu.

Pigem oli Elva vähemuses isegi domineerivam pool ja neljandal üleminutil sai Ats Joandi nurgalöögi järel palli peaga vabalt suunata, kuid löök kukkus lati peale. Sellest Kuressaarele piisas, et koju 1:0 edu kaasa võtta. Elva peab nüüd võõrsil väravat taga hakkama ajama, kordusmäng peetakse täpselt nädala pärast.


17. novembril kell 13.00 Elva linnastaadionil

FC Elva - FC Kuressaare 0:1 (0:0)
50. pen. Sander Laht

Hoiatused: 25., 72. Mihkel Kuresoo, 49. Martin Thomson, 51. Paul-Feliks Frei, 83. Kaarel Tinn - 39. Reivo Vinter, 41. Sander Viira, 53. Ingmar Krister Paplavskis, 63. Sander Seeman
Eemaldamine: 72. Mihkel Kuresoo
Mänguolud: +3, pilves ilm; muruväljak heas seisukorras
Pealtvaatajaid: 235
Peakohtunik: Siim Rinken
Abikohtunikud: Silver Sepp, Neeme Neemlaid
Neljas kohtunik: Siim Suurmets

Elva: Arvo Käkk, Mihkel Kuresoo, Veiko Kütt, Martin Thomson, Henri Härm, Paul-Feliks Frei (77. Tarvo Timm), Kaarel Tinn (85. Karl Bussov), Deniss Samoilov (77. Veiko Maidla), Nikita Karasjov, Jürgen Kuresoo, Ats Joandi.
Varus: Karl Kruus, Karl Bussov, Remi Kõivik, Tarvo Timm, Veiko Maidla.

Kuressaare: Ingmar Krister Paplavskis, Mairo Miil, Märten Opp, Sander Viira, Reivo Vinter, Sander Seeman, Karl Ivar Maar (82. Karmo Paju), Oliver Rass (82. Margus Rajaver), Amor Luup, Sander Laht, Elari Valmas.
Varus: Karmo Paju, Margus Rajaver, Roland Kütt.


FC Elva esindusmeeskond mängib teise üleminekumängu 24. novembril Kuressaares! Mängu avavile kell 13:00! Mängust teeb otseülekande soccernet.ee! Toeta oma mehi ka kaugel kodust!