Esindus edenes karikasarjas järgmisesse ringi

FC Elva esindusmeeskond alistas Evald Tipneri Eesti karikavõistluste 1/64 finaalis Eesti Maaülikooli Spordiklubi tulemusega 3:0 ning edenes 1/32 finaali. Uues ringis on meie vastaseks IV liiga võistkond Viimsi Lõvid.

Mängu viimase värava löönud Raido Kuus (nr.24) hetk enne löödud väravat/Foto: Marek Naaris
Enne mängu:

Meie peatreener Veiko Haan mainis murekohta: "Peame minema mängule täieliku keskendumisega, sest suurim rumalus on alahinnata vastaseid."

Meie kaitsja Karl Bussov: "Algab järjekordne teekond karikani. Üritame mängida enda mängu ning pakkuda kogukonnale ilusaid elamusi. Ootame kõiki kaasa elama!"

Külaliste treener teadis, mida oodata: "Vastastel hooaeg täies hoos ja kindlasti tulevad hea emotsiooniga mängima, kuna hiljuti saadi liigas Lõuna-Eesti siseasjas kirja kindel võit, meil seevastu 40 päeva viimasest liigamängust möödunud. Proovime vastastele võimalikult palju vastupanu osutada ning pakkuda publikule head ja nauditavat jalgpalli."

Külaliste kaitsja Robert Uibopuu: "Ootan isiklikult rasket mängu, vastane on selgelt kõrgemast klassist, kui liigas iganädalaselt kohata võib, kuid see on hea võimalus end proovile panna ja kindlasti saab võistkond samuti kogemuse võrra rikkamaks."

Läks!

FC Elva põhikoosseis: Arvo Käkk; Remi Kõivik, Anti Ivaste, Martin Thomson, Karl Bussov; Kaarel Tinn, Raido Kuus, Jasper Reilson; Jürgen Kuresoo, Tarvo Timm, Andreas Kiivit.

Vigastuse tõttu jäi mängust eemale keskkkaitsja Naatan Siimeon Tamm, tema asemel sai kirja debüüdi esinduses Anti Ivaste!

Oli teada, et madalama liiga võistkond ei suuda 90 minutit pakkuda tempot, nii oli juba esimesest minutist selge kuidas mäng käib - Elva domineeris ja liigutas palli ning EMÜ proovis kontrarünnakute kaudu väravat lüüa. Elva kõigutas, kõigutas ja otsis, esialgu oli vaja sellise tempoga mängu vaja sisse elada, Esiliiga tasemest oli väga kauge mäng. 27. minutil maandus  Tarvo Timmi kauglöök vastase väravas ning pinged olid maas, vastase kaitseblokk oli niivõrd madalal, et kauglöögid olid hea võimalus skoori teha. 44. minutil tegi hea töö Jasper Reilson, kelle pealelöögi tõrjus vastase väravavaht otse ette Jürgen Kuresoole, kelel pommlöök maandus võrgus - 2:0. Mitmed pealelöögid kasti tagant olid ohtlikud, kahjuks sisse ükski rohkem ei läinud. EMÜ oli ohtlik samuti, kontrarünnakutest suudeti kuidagi löögile saada, aga tulutult.

Teine poolaeg ja meie poolt kolm vahetust tõstsid tempot, vastase väravavaht pidi rohkelt tõrjeid tegema. Mäng oli tegelikkuses otsustatud, Elva ei saanud siit libastuda. 86. minutil lõi Raido Kuus värava ning kõik oli selge.

FC Elva - EMÜ SK 3:0 (2:0)
27. Tarvo Timm, 44. Jürgen Kuresoo, 86. Raido Kuus

FC Elva esindusmeeskond mängib järgmise mängu juba sel laupäeval 27. juulil, kui kodusel Elva linnastaadionil kohtutakse Esiliiga raames Pärnu JK Vaprusega. Avavile kell 17:00! Tule toeta omasid Elvas!