Eesti - Soome kohtumise stsenaarium kordus Elvas

Kui me päev varem olime Tartus näinud Eesti - Soome Balti Cup´i kohtumist, siis suures osas ei erinenud FC Elva - HÜJK Emmaste mäng. FC Elva oli parem esimesel poolajal, HÜJK Emmaste sai korraliku surve peale alles peale Kaarel Tinni eemaldamist.
Pealtvaatajad: 112

FC Elva: Arvo Käkk, Rando Kuus, Karl Bussov (85. Karl Mark), Veiko Haan, Taavi Aasmäe (78. Madis Vihmann), Veiko Kütt, Jürgen Kuresoo, Kaarel Tinn, Henry Eichelmann (87. Oliver Käkk), Mihkel Kuresoo, Raido Kuus (89. Kerdo Puusalu)

Pärnu Linnameeskond II - Tallinna FC Flora III5 : 2
Paide Kumake - Viljandi JK Tulevik0 : 0
FC Tarvastu - Keila JK7 : 1
Tartu SK 10 II - Türi Ganvix JK7 : 0
Sörve JK - FC Nõmme United+ : -
JK Luunja - Vändra JK Vaprus3 : 1

Sarnaselt soomlastele valmistusid FC Elva mängijad oma kodumänguks Elva linnastaadionil. Nii nagu soomlased esimesel poolajal Eesti vastu, mängisid ka elvakad HÜJK Emmaste vastu.
FC Elva oli kümme päeva tagasi Tallinnas mängu selgelt kaotanud ja nüüd ootas ees tõsine test. Terve nädala kiiruslikku tehnikat harjutanud elvakad hakkasid kohe mängu alguses ladusalt palli valdama ja kaitses tegutseti distsiplineeritult. Tundus nagu vaataks noore ja atraktiivse Borussia Dortmundi meeskonna mängu (Saksamaa, Bundesliga võitja 2011 ja 2012).
Juba mängu 11. minutil tekkis FC Elval hea võimalus skoor avada, kui Raido Kuus pääses kaitsjast mööda ja viimane ta takistamisega hiljaks jäi. Tulemuseks oli hoiatus Laasbergile ja penalti elvakate kasuks. Viimasel mängul tõi just Jürgen Kuresoo penalti kolm punkti Elvasse ja seegi kord asus sama mees penaltit lööma. Kuna alati on 11 meetri karistuslööke sooritanud Veiko Haan, said mehed kokkuleppele, et selle löögi sooritab vanameister. Kahjuks, löök ei olnud Haani vääriline ning Ventsel aimas löögi suuna ja tõrjus selle kindlalt.
Kaks minutit hiljem võitis FC Elva kaitses palli, mis jõudis Kaarel Tinnini. Keskvälja maestro sööt leidis kaitsjate selja taha spurtinud Raido, kes palli kaunilt üle väravavahi lennutas. See oli ründaja hooaja esimene värav väga olulisel hetkel. Hetk enne seda oli ta tabanud väravaposti. 19. minutil tegi Tinn taas hea eeltöö J. Kuresoole, kes oma kiirust ära kasutades mängis mööda Turskist, liikus karistusalasse, tegi löögipette parema jalaga ja virutas siis vasakuga värava kaugemasse nurka. Kõigest kuus minutit hiljem oli sama mees jälle skoorilehel, kui kõmmutas karistusala tagant palli postipõrkega väravasse. See võis olla J. Kuresoo kaunim värav FC Elva särgis, seda näitas mees ka oma emotsioonidega. Mäng jätkus samas rütmis ja poolaja lõpus pääses ootamatult väravavahiga silmitsi Raido Kuus, kes lõi palli külma närvi säilitades väravavahi külje alt väravasse. Väravale eelnenud olukorras tundus kõigile, et Raido oli suluseisus, kuid hiljem abikohtunikuga arutades kinnitas viimane, et Laasberg kattis tekkinud olukorras suluseisu. Meeskonnad läks poolajale seisuga 4:0.
Teine poolaeg jätkus samas rütmis, hetkeni kui Kaarel Tinn teenis esimese hoiatuse. Samas olukorras teenitud karistuslöögist õnnestus HÜJK Emmaste mängijal üks värav tagasi lüüa. Kümne minuti hiljem nägi Tinn teist korda hoiatust ja sellega seoses ka punast kaarti. Mees oli väga pettunud, et ebaõnnestunud kaitsetöö järel oma meeskonna vähemusse pidi jätma. Jätkus mäng nagu Eesti vs Soome, kus külalised olid üritavamaks pooleks, aga erilisi momente ei tekkinud. Pidev surve ja kauglöögid ei kujutanud väga suurt ohtu, kuni 90.+2. minutil Laasbergi löök Arvo Käkki üllatas. Sellega mäng lõppes ja FC Elva meeskond oli täna teenitult kolm punkti koju jätnud.
Suur panus sellesse on olnud Mihkel Kuresoo arengul keskvälja positsioonil, kus mees on pidanud kohanema. Eile see õnnestus  taas väga hästi. Oli tunda, et igas liinis on olemas liidrid nagu juba keskkaitses tegutsev Veikode tandem.
Ees ootab väga raske kohtumine Keila JK noore võistkonnaga, kelle mäng on täiesti ettearvamatu. Kahjuks jääb sellest mängust eemale Kaarel Tinn ja kindel pole ka vasakkaitsja Karl Bussovi osalemine.

Järgmine kohtumine 10. juuni kell 12:00 Keila st. muruväljakul.