BLINNOX tuli taas Elva meistriks minijalgpallis


Foto: Marek Naaris / Selline vaatepilt avanes hommikul kell 8

Eile toimus Elva Lahtiste meistrivõistluste viimane etapp, vaatamata ilmale oli kohale tulnud kümme võistkonda, lisaks neile jätsid kaks võistkonda kohale ilmumata. Elva miniarenal toimunud võistluseks oli väljaks saadud võimalikult parimasse seisu. Kui A-gruppi mängudes oli väljak alguses libe, siis B-grupi ja kohamängude ajal oli plats ideaalne. Meistriks tuli BLINNOX, kes edestas teisena lõpetanud FC Pärnat ja RDÜ-d kokkuvõttes nelja punktiga.
Viimase etapi eel oli konkurentsi jäänud kolm võistkonda, Raudteejaama Ühinenud Depood (RDÜ), BLINNOX ja FC Pärna. Kaks viimast võistkonda alustasid hommiku A-grupis ja mõlemad pääsesid kindlalt nelja parema hulka. Hoopis raskeks tegi omal elu RDÜ, kes kaotas avamängus kohe Elva Vutipoistele ja teises mängus jäi 1:6 kaotuseisu, kuid võideldi koos lõpuvilega 6:6 viiki JK Villiger Puhjaga, see jättis veel võimaluse. Elva Vutipoisid ja JK Villiger Puhja enam ei eksinud ja RDÜ oli kõrgest mängust välja jäämas. 

Kohamängudes jätkus ka põnevust, kui BLINNOXi ja JK Villiger Puhja poolfinaal penaltiteni tüüris, selles arvestuses olid valitsevad meistrid kindlamad ja edenesid finaali. Kaotuse korral oleks olukord üldarvestused muutunud väga intrigeerivaks. Teisest mängust pääses finaali FC Pärna. 
Kolmanda koha napsasid endale Elva Vutipoisid, 2010 aasta meistrid alistasid põnevas kohtumises 4:3 JK Villiger Puhja (Rahvajalgpalli puurijalgpalli meister 2012). 
Finaalis oli BLINNOX kindlalt üle FC Pärnast, kuigi skoor nii selgelt ülekaalu ei näitand, mäng lõppes 3:2.

Täname kõiki võistkondi, kes lisasid värvi ja põnevust Elva meistritiitli jagamisel. Kokku osales 13 võistkonda. Esindatud olid Tartumaa, Valgamaa, Viljandimaa ja Võrumaa võistkonnad.