Nike loojateks olid legendaarne ameerika kergejõustikutreener Bill Bowerman ja tema kunagine õpilane Phil Knight. 1960-70’ndatel alguse saanud tegevusest, mille sisuks oli uute ja paremate jooksujalatsite müük Ameerika läänerannikul, on tänaseks kasvanud maailma juhtiv spordi ja vaba-aja toodete müüja maailmas. Ettevõttes töötab üle 30 tuhande inimese ja tegevus toimub rohkem kui 160’s riigis. Nike kaubamärk on üks tuntumaid kaubamärke maailmas. Nike peamised tootekategooriad on jalgpall, korvpall, jooks, treening ja vaba-aeg.

Nike ametlik esindaja Baltikumis ja Eestis on AS Jalajälg ning tegutsetakse alates 1997 aastast. AS Jalajälg tegevusaladeks on hulgimüük spordikauplustele ja klubidele ning jaemüük läbi Nike esinduskaupluste. Nike toetab laialdaselt ka Eesti sporti ja peamised koostööpartnerid on Eesti Jalgpalliliit, Eesti Kergejõustikuliit, FC Flora, Eesti Korvpalliliit, BC Kalev/Cramo, BC TÜ/Rock jpt.

Nike on aastaid toetanud ka FC Elva tegevust ja teinud koostööd jalgpallivarustuse edasimüümisel. FC Elva võistkonnad mängivad kõik Nike võistlusvormides.

www.nike.com