2016.aasta lõpu seisuga tegutses klubis 575 liiget. Nende hulgas juhid, treenerid, mängijad, vabatahtlikud, tantsutüdrukud ja fännid. Täiskasvanuid oli klubi nimekirjas 75 ja noori 500.
 
Jaanuaris lõppes ligi 2,5 kuud kestnud FC Elva Indoor Cup 2015-2016, kus osales 132 võistkonda ja 1308 mängijat.

Aasta jooksul osaleti mitmetel noorte turniiridel, kokku 157 võistkonnaga, ja nopiti erinevat tüüpi medaleid ja kogemusi.

Veebruarist maini sõlmiti ja pikendati mitmeid sponsorlepinguid ning pikendas olemasolevaid koostööleppeid (Balti Vara Fassaadid, Lõuna-Eesti Eramets, OÜ Almar, CT Grupp, Rainter, Sportland, Maxilla, Mihkel X, Tänavakivimees, Enics Eesti AS, Kakservice ja Stenströms Skjortfabrik Eesti OÜ)

Esindusvõistkond alustas hooaega 28. veebruaril JK Sillamäe Kalev II vastu 0:1 kaotusega, ebastabiilselt kulgenud algus sai hoo sisse peale juuni kuud, kui sõjaväeteenistusest naasesid Arvo Käkk ja Kaarel Tinn, kes tõid mängu stabiilsust. Meeskond noppis magusaid võite FC Kuressaare üle kodus ja võõrsil ning Tartus alistati ka väga kogenud Tartu JK Welco. Pääsu otse Esiliigasse kindlustas esindus kodumängua JK Welco vastu. Novembris tuli klubile ootamatult uudis Kaido Koppeli lahkumisest JK Tammekasse.  Peatreeneri ametisse nimetati klubi kõige staažikam treener Veiko Haan. 

Meie noormeeste meeskonnad madistasid erinevatel tasemetel, kokku 14 võistkonnaga.

Vägeva hooaja tegid ka FC Elva naised, kes kevadringis paljude viikide tulemusel olid minetamas pääsu naiste Esiliigasse, aga sügisringis tehtud spurt tõstis võistkonna play-off mängudele, kus kahe mängu kokkuvõttes alistati JK Tammeka II tulemusega 3:1
Ajaloolise karika tõid FC Elvale meie U15 neiud, kes tulid Eesti meistriks. Kokku mängis Eesti meistrivõistlustel viis õrnemasoo esindust.

Veebruaris saime suure üllatuse osaliseks, kui üks meie suurperesid otsustas koostöös "TV3 Inglite aeg" saates kogutud toetusega abistada ka FC Elvat. Millest suurema osaga katsime hiljem ka nende laste võistlusreiside- ja laagrite osalemiskulud.

Aprilli alustasime traditsioonilise naljaga, mis pani kogukonna kihama ja loomulikult oli kõigil nalja kui palju. Ühtlasi saime toetuse projektile "FC Elva arenguhüpe 2017-2019" strateegiale KÜSKist.

Juunis toimunud Stoke City Camp Elva tõi kokku 85 noort ja 5 treenerit Inglismaalt. Viis päeva kestnud laagris sai kõvasti mängitud jalgpalli ja loodud häid tutvusi.

Juuni lõpus osales klubi traditsioonilisel võistlusreisil, millest võttis osa ligi 200 meie kogukonna inimest. FC Elva saavutas rahvusvahelise turniirivõidu, millega said hakkama taas tüdrukud, seekord U16 vanuseklassis.

Augusti keskel toimunud Nike tüdrukute jalgpallipäev tõi ühtekokku 64 tüdrukut, mis polnud rekord, aga päev oli see eest suurepärane. Mitmed osalejad on tänaseks päevaks saanud jalgpalliga sõbraks ja käivad FC Elva trennides. Augusti lõpus toimus traditsiooniline jalgpalliturniir Elva Cup, mis tõi kohale 100 võistkonda ja 1083 mängijat Eestist.

Taaskordselt toimus FC Elva Jalgpallifest, mis pakkus uudse lahendusena võimalust osaleda virtuaaljalgpalli turniiril FIFA 16, mis mängiti XBOXi peal. Lastevanemate vahel toimus penaltite löömise turniir, mis oli ka põnev vahepala. Loomulikult toimusid osavusmängud, meistrivõistluste mängud ja loosimised. Kaks vinget peaauhinda võitis fortuuna tahtlel õnneseen Robin Murumets.

Septembri lõpus hakkas järjest tugevamalt taas pead tõstma fännikultuur. Tekkis fännirühmitus, kes nimetas ennast 6. Sektoriks ja korraldas üheskoos klubiga tugevaid fänniaktsioone.

Oktoobris lõpetas klubi tegevjuht UEFA ja EJL koostöös korraldatud jalgpallijuhtide koolituse UEFA Certificate of Football Management. Kursus andis olulisi teadmisi organisatsioonide edukast juhtimisest Euroopa klubide ja alaliitude näitel. 

Novembri alguses selgusid Elva meistrid minijalgpallis, kus meeste turniiril võitis kindlalt Raudteejaama Ühinenud Depood ja naiste turniiri TÜ Fauna Female. Meeste turniirist võttis osa 16 võistkonda ja naiste turniirist 11. Samas kuus käisid meie treenerid KÜSKi toel ennast täiendamas Inglismaal, kus külastati Tottenham Hotspuri ja Liverpool FC noorte akadeemiaid. Tuuril sai käidud ka Manchester Unitedi kodustaadionil Old Traffordil. Novembri lõpus tunnustati klubi "Vabatahtliku sõbra" märgisega ja tunnustati kui ühte Tartumaa eeskujuliku vabaühendust. 

Detsembri alguses kogunesid klubiga seotud tublid inimesed ja toetajad traditsiooniliseks kujunenud FC Elva Auhinnagalale, mis toimus maksimaalselt inimestega hõivatud Elva Algkooli aulas. 

Aasta viimastel päevadel tõttasime appi Eesti Jalgpalli Liidule, et korraldada üheskoos Eesti suurim sisejalgpalliturniir Triobeti Aastalõputurniir. Klubi vabatahtlikud, esinduse mängijad- ja Tartu Ravensi mängijad panid üheskoos maha moodulkunstmuru ja võtsid selle hiljem ka üles. 


Selline see 2017.aasta oli, loodame, et uus tuleb sama sisukas.