FC Elva areneb ja muutub

Nagu teisedki klubid tõmbab ka FC Elva (FCE) joone alla oma 2002 aasta tegemistele. Mis jäi meelde tihedast ja FC Elvale juba teisest tegevus aastast?
FCE I liiga võistkonna möödunud aasta kujunes meie tippmängijate vahetumise aastaks: Meie klubist liikusid möödunud aastal FC Levadia ridadesse mängijad Argo Arbeiter ja Mati Pari. Esindusvõistkonna langemiset teise liigasse tuleb võtta loogilise resultaadina sellisele “aadrilaskmisele” kuid samas positiivsena FCE seisukohalt. Kuna Elva staadioni olukord oli I liigas üks kehvemaid, siis võimaldab järgmisel aastal Põhja-Eesti staadionitel Avo Sarapi käe tegutsev II liiga klubi Elva staadionile nn “puhkeaasta”. Loodame juba 2004 aastal, siis jälle I liigas tagasi olevat FCE esinduskooseisu Elva Linnastaadionil mängimas näha! IV liiga võistkonna asutamine ja Elva noorte poiste tungimine Lõuna – Eesti jalgpallimaastikule näitas, et Elvas on väga heade füüsiliste ja vaimsete võimetega noori, kes seni on eesti jalgpalli eest “peidus olnud” Järgmisel aastal Eesti jalgpallimeistrivõistluste V liiga Kagu regioonis mängiv võistkond paneb palli veerema Elva Linnastaadionil ca 4 kuu pärast.

FCE nooretööle oli 2002. aasta professionaalsuse kasvu aasta. Harrastajate arve kinnistus ning komplekteeritud noortevõistkondade võidud Eesti Meistrivõistlustel olid tõestuseks sellest, et Elvas on loodud jalgpallile tugev vundament. Aasta lõpul suundus meie noorte peatreener Urmas Kirs FC Levadia abitreeneriks itaallase Franco Panceri käe alla. Uudis on leidnud laialdast kajastamismist ka üle-eestilises meedias. Elva lapsevanemad, klubiliikmed ja juhatus andsid Urmase tööle kõrge hinnangu. Võimalused liikuda karjääriredelil veelgi edasi on FC Levadias hetkel siiski veel avaramad, kui meie noores ja kiirelt arenevas klubis. Klubi juhatus aktsepteerib Urmas Kirsi otsuset ja soovib talle ja edu uuel ametikohal. Nooretööks vajalike lisatreenerite otsimine on kandnud vilja – alates sügisest töötab klubis kaks uut noortetreenerit lisaks veel Veiko Haan kes 2003. aastal keskendub täielikult treeneritööle.

2002. aastal tegi FCE koostöös Elva linnavalitsusega algust ka kunstmuruväljaku rajamisega, mis peaks mänguküpseks saama mais 2003. 2002. aasta täistuuridel möödunud hooaeg pani Elva Staadioni ehituskvaliteedi proovile. Kahjuks tuleb tõdeda, et kuiv suvi ja ebaõige hooldamine põhjustasid sügiseks olukorra, kus staadionisse tuleb 2003.a aastal investeerida kuuekohaline summa, et rajatis mängukõlblik oleks. Töö eelarvetega käib ning tundub, et uus – eelmisest veelgi spordilembesem linnavalitsus ja volikogu jalgpalli hätta ei jäta. Siinkohal on meeldiv võimalus tänada eelmist linnavalitsust -volikogu ja ekslinnapea Aare Andersoni, isiklikult kes oli tegelikult ühed olulisemaid tõuke andjaid klubi FC Elva tekkimisele.

FC Elva panustab noortele ja arenguvõimelistele inimestele

Urmas Kirsi lahkumine annab võimaluse enese tõestamiseks ning realiseerimiseks noorematele. Klubi peatreeneri ülesandeid täidab alates esimesest jaanuarist Veiko Haan, kes on kõrghariduse omandanud Tartu Ülikoolis (kehakulltuur, jalgpall) ja jätkab oma õpinguid koos teiste FC Elva treeneritega EJL poolt korraldavatel treenerite kursustel. Kursuste käigus omandavad meie treenerid uusi metoodilisi teadmisi jalgpallist ja kaasaegsest jalgpalli taktikast. Kõik see loob head võimalused tulevikus koolitada ja kasvatada noormängijaid, kes ongi Eesti jalgpalli tulevik. Noortetreeneritena jätkavad eeloleval hooajal Ahti Paltser ja Nõo gruppi juhendav Gunnar Pastak. 1991. aastal sündinud poisse treeninud Marek Naaris sõlmis mängijalepingu Eesti meistriliiga klubi Viljandi Tulevik ja teeb oma debüüdi Meistriliigas. Tervikuna nooreneb FC Elva oluliselt, aga klubi juhtkond ei karda noortele panustada, usume kindlalt, et noorte ja entusiastlike inimeste päralt on tulevik. Käsitleme treenerite paraegust koolitamist ja arendamist pikemaajalise projektina. Väga oluliseks muutuseks klubi tegevuses on, et lõpetasin töölepingu oma endise tööandjaga ning töötan (Margus Ivask) alates 2. jaanuarist klubi tegevdirektorina. Loodan et minu tegevuset pole kasu mitte ainult FC Evale vaid kogu Elva spordielule!

FC Elva kui spordikeskonna arendaja ja suunaja

Kunstmuruväljak:

Möödunud aasta suureks kordaminekuks saame lugeda kunstmuruväljaku rajamisega alustamist. Käesolevaks hetkeks on Elva Linnavalitsuse toetusel valminud suurepärane, valgustusega varustatud väljakualus, mille katte paigaldavad EJL spetsialistid kevadel, kohe kui maa on sulanud. Klubi tegevjuhina võin lubada, et kunstväljaku käikulaskmine saab klubi üheks prioriteediks 2003. aastal.

Arbimäe spordikompleks:

2002.aasta detsembris ostis FCE Nõlvaku tn 11. 4200m2 suuruse krundi, kus juba 2003 saab olema jalgpalli, korvpalli ja tennise väljak Arbimäe lastele. Vanemad linlased tunnevad seda krunti, kui endist EPT spordiplatsi ja usun. et terve põlvkond keskealisi elvalasi on seal ka ise sporti teinud on haeks teejuhiks nüüd oma lastele. Veel jaanuaris (kui ilm vähegi lubab) avame koostöös Elva LV ja KUMMIXI ja Kommunaaliga sellele krundil Elva liuvälja. Noori kellele meeldiks vabal ajal uisutada või hokit mängida on Elvas kindlasti. FC Elva tahab seda võimalust pakkuda eelkõige Arbimäe lastele, kellel sisuliselt puudub praegu võimalus midagi huvitavat koduümbruses ettevõtta. Jääareen saab olema valgustatud ning seal hakkab 14.00 – 20.00 mängima muusika. Loodame korraldada ka võistlusi. FC Elva ruumidest saab osta ja rentida jääspordi varustust.

FC Elva jalgpallihooaeg 2003

Eelseisvale hooajale läheme vastu teadmisega, et Elva inimesed ei ole jalgpalli suhtes ükskõiksed, noorte mängud tõid kohale nii lapsevanemaid kui ka muidu huvilisi. Eelseisval hooajal keskendume rohkem noortetööle ja osavõtule Eesti noorte meistrivõistlustest. Meie oma väljaku olukord ja tingimused lihtsalt ei luba läbi viia Esi- ja II-liiga mänge. Siit tuleneb ka 2003. aasta teine prioriteet - peaväljaku arendamine ja korrashoid, muutmaks meie linnastaadion Esiliiga klubi vääriliseks. Linnameeskonna meeste mänge V-liigas hoiavad meestejalgpalli siiski ka 2003. aastal Elva staadionil.

Lõpetuseks tahaksin tänada kõiki klubi fänne, kaasaelajaid ning toetajaid – aitasite 2002. aasta muuta Elvas üle pika aja taas jalgpalliaastaks! FC ELVA lubab 2003. aastal pakkuda Elvas huvitavaid ja meeldejäävaid jalgpallipalli-lahinguid ja kirgastada veelgi enam Elva linna üha säravamat spordielu!

Margus Ivask 2002. aasta hooajast ja 2003. aasta plaanidest