Kogenud vastane JK Luunja kasutas oma võimalusi paremini

Pühapäevane mäng jäi FC Elva II selle hooaja viimaseks. Tuli tunnistada JK Luunja 1:4 paremust, kuigi mängiti hooaja ühte parimat mängu. Samas ei oleks täna aitand ka JK Luunja alistamine. JK Kotkad ja FC Lootos võitsid oma vastaseid kindlalt.
Pealtvaatajad: 50

FC Elva II: Arvo Käkk, Mihkel Kuresoo, Rando Kuus, Veiko Haan, Karl Bussov, Evert Soonberg, Henry Eichelmann (63. Tarmo Kerro), Kaarel Tani, Kaarel Tinn, Veiko Kütt, Raido Kuus (46. Taavi Aasmäe)

JK Luunja shokeeris koduvõistkonda juba 2.minutil, kui Skunovi läbimurre vasakust äärest leidis värava ees Karise, kes palli kindlalt võrku lükkas. FC Elva II kosus ja mäng võrdsustus. Momente jagus mõlema värava lähistel kuni koduvõistkond ilusa koostöö järel mängu viigistas. Tani diagonaalsööt leidis vasakult äärelt spurtinud Soonbergi, kes mänguvahendi peaga kindlalt väravasse toimetas. Mäng oli tasavägine, mõlemad meeskonnad näitasid ilusat mängu rünnakul. FC Elval oli kaks korda võimalus juhtima minna, kuid vastaste väravavaht tegi esimesel korral suurepärase tõrje ja teisel korral ei saanud Soonberg soovitud lööki täpselt sooritada. Kui ise ei löö, siis ... reegel kehtis ka nüüd. JK Luunja kasutas ära segaduse kodumeeskonna kaitseliinis ja Skunov lõi palli viielt meetrilt Käkki seljataha seisuks 1:2. Paar minutit hiljem lõi Pluum seisuks 1:3, arusaamatus kaitsjate ja väravavahi vahel andis ründajale hea võimaluse. Juba eelmises kohtumises karistas Pluum sellised eksimused kahel korral. FC Elva II ei andnud alla ja oli mitmel korral lähedal kaotusseisu vähendamsele.
Teist poolaega alustas FC Elva II teravalt, mitmel korral mängiti pall vastaste kaitseliini taha, aga head lõppu ei tulnud. Hea võimalus oli seisu vähendada Aasmäel, kes pääses väravavahiga 1vs1, kahjuks vastane tõrjus soorituse. Värava eest pääses väga ohtlikult löögile Kütt, kelle suunatud pall lendas väravavahi õnneks talle otse sülle. Paaril korral nõelasid vastased ohtlikult kiirrünnakutega, Karis sai healt positsioonilt löögile, aga Käkk suutis palli nurgalöögiks tõrjuda. Imelise väravavõimaluse raiskas Tani, suurepärane sööt keskväljalt kaitseliini seljataha, Tani kontrollis palli hästi ette ja lõi kiirustatult peale - väravast mööda. Tani olekust võis välja lugeda, mida oleks pidanud teisiti tegema selles olukorras. See oli ilus kombinatsioon FC Elva II poolt! JK Luunja kasutas ära kodumeeskonna kehva ülesehituse oma väljaku osas ja Tiirik lõi seisuks 1:4. FC Elva II jätkas võitlemist ja surumist, nagu mängus oleks veel kõik võimalused, aga väravani ei jõudnud. Mäng lõppes ja JK Luunja võis tähistada oma kolmeteistkümnendat võitu järjest.

FC Elva meeskond tegi hooaja jooksul läbi suure arengu. Kogusime 16 punkti rohkem kui eelmisel hooajal. Lõime 21 väravat rohkem ja omale lubati lüüa 22 väravat vähem.

Täname kõiki, kes toetasid meie meeste tegemisi hooajal 2010!

Hooaeg pole veel päris lõppenud, juba sellel laupäeval toimub Elva Lahtiste MV viimane etapp Elva linnastaadionil.

Valga FC Warrior II - FC Tabivere 3 : 2
Viljandi JK Kotkad - FC Otepää 5 : 0
Põltsamaa JK Sport - FCF Järva-Jaani SK 4 : 2
Põlva FC Lootos - EMÜ SK 4 : 1
Tartu Ülikool Fauna - Jõgeva SK Noorus 96 6 : 3