FC Elva II võttis 2:0 võidu liiga teise meeskonna vastu

Liigas teist kohta hoidev ja esimese koha poole püüdlev JK Welco Elektri duubelvõistkond sõitis Elvasse, et võtta mängust kindlalt neile kuuluvad kolm punkti. Tihti korraliku koosseisu kokkusaamisega hädas olnud FC Elva II oli aga sel korral valmis kevadvoorus Welcolt saadud 0:3 kaotust tagasi tegema.

22. september kell 14:00 Elva Linnastaadion, IV. liiga 19. voor
FC Elva II – Tartu JK Welco Elekter II 2:0 (1:0)
Väravad: 13. Soonberg (pen.), 64. Kumberg
Hoiatused: 25. Judin, 34. Soonberg – 25. Joosep, 63. Raamat
Eemaldamine: -
Peakohtunik: Danel Udu
Pealtvaatajaid: 25

FC Elva II: Christopher Toom, Gennadi Judin, Kris Käos, Rasmus Sikk, Kristjan Kumberg, Evert Soonberg, Oliver Käkk, Kerdo Puusalu, Karl Mark, Gen Alev (65. Argo Kaldmäe), Andres Bõkarev (65. Raido Vorobjovski)

Esimesel poolajal näitas suuremat mänguisu üles koduvõistkond, kes lõhkus edukalt Welco rünnakuid ja nõelas ise teravalt vastu, luues mitmeid häid momente. Pehmelt alustanud külalised said varakult ehmatuse kätte, kui Karl Mark karistusalas hea läbimurde tegi ja seejärel tugeva lähilöögi posti saatis. Mõned minutid hiljem suunas Bõkarev paremalt äärelt palli karistusalasse, kus Soonbergil palli katmise ajal jalad alt niideti. Kohtuniku poolt määratud penalti realiseeris Soonberg ise lüües palli kindlalt ja tugevalt väravavahist vasakule. Tugevas vihmasajus jätkunud mäng püsis pikka aega tasakaalus ning mõlemal võistkonnal olid mõned head võimalsused, mis jäid siiski poolikuks ning ei lõppenud korraliku pealelöögiga.

Teise poolaja alguses suutsid külalised Elva kaitsjatele teha korraliku pressi, mille tagajärjel oli Elva värava ees palju segadust ja Welco teenis järjest mitmeid nurgalööke. Tihti palli puhastamisega hädas olnud Elva noored kinkisid Welcole mitmeid häid võimalusi, kuid külaliste palli tabamine olid paigast ära, mistõttu ohtlike lööke raami ei suudetud teha. Welco domineerimise all ka ülejäänud mäng jätkus ning koduvõistkonnal enam esimese poolajaga võrreldavaid momente Welco värava lähedal palju ei tekkinud. Teise poolaja keskel teenis Gen Alev koduvõistkonnale karistuslöögi vasakult äärelt, mida asus lahendama Kristjan Kumberg. Noor mängumees saatis teele hea pealelöögi, mis maapõrkega posti kõrval väravas maandus ja Elva 2:0 juhtima viis. Seisust fustreerunud külalised jätkasid oma mängu ja tekitasid veel mitmeid ohtike moment, kuid ohtlike lööke raami ei suudetud teha. Mitmel korral aga sekkus hästi Elva väravavaht Christopher Toom, kes õigeaegselt väravast välja liikus ja lähilöögid kehaga plokeeris. Rünnakul kõrgele tõusnud Welco kaitseliin andis mängu lõpus veel mitmeid häid momente ka Elvale, kuid koduvõistkonna kontrarünnakud lisa ei toonud.

Kindlasti võib seda mängu pidada selle hooaja kõige õnnestunumaks esituseks ja meeskond teab, et korraliku koosseisuga mängule minnes võime kõiki üllatada.

Videokokkuvõte

Liigatabel

Järgmine liigamäng pühapäeval 29. septembril kell 12:00 Väimela staadionil FC Aspeni vastu.