FC Elva II kaotas kindlalt tabeli kolmandale meeskonnale

14. september kell 13:00 Pärnu Raeküla st.
Pärnu JK Poseidon Nirvaana - FC Elva II 6:1 (4:0)
Väravad: 10., 26., 61. Lilleste, 13. Kangur, 23. Lilleleht, 58. Raudsepp – 89. Leppik
Hoiatused: 61., Lilleste, 90. Rand – 84. Bõkarev
Eemaldamine: -
Peakohtunik: Triinu Laos
Abikohtunikud: -
Pealtvaatajaid: 17

FC Elva: Artur Lõhmus, Ragnar Sikk, Gennadi Judin, Veiko Haan, Kristjan Kumberg, Artur Anderson, Oliver Käkk, Remi Kõivik, Andres Bõkarev, Anti Ivaste, Argo Kaldmäe (46. Ergo Leppik)

Pärnu kiired vasturünnakud otsustasid mängu saatuse
Olude sunnil sõitis Elva duubelvõistkond Pärnusse ilma paljude põhimängijateta ning vaid ühe vahetusmehega, mis seadis noore koosseisu õlgadele raske koorma. Vastased seevastu olid mängule tulnud parimas koosseisus ja entusiastlikult, mis neile ka kiirelt edu tõi. Kohe mängu alguses näitasid koduvõistkonna mängijad, et peale palli võitmist suudavad nad kiirrünnakutega Elva kaitsjatele korraliku peavalu valmistada. Kolme minuti jooksul õnnestus Pärnul lüüa kaks väravat, kui 10. ja 13. mänguminutil kasutati kiirrünnakutega ära olukorrad, kus Elva kaitseliin ei suutnud palli kaotuse järgselt kaitses piisavalt kiirelt organiseeruda. Järgnevalt sai Elva oma mängu paremini käima ja palli vallati oma poolel hästi. Vastase poolel aga jäid Elva rünnakulahendused kehva üksteisemõistmise tõttu ebaedukaks ning palju häid momente Pärnu värava lähedal ei suudetud tekitada. Järgmine ebakindel kolmeminutiline periood tõi Pärnule veel 23. ja 26. mänguminutil lisa, kui Elva liinikaitse ei püsinud paigas ja olukordade lõpuni mängimisel oli probleeme. Sellega oli Pärnu kiirrünnakutest  4:0 juhtima asunud ja peaaegu kõik löögid, mis tehtud olid ka Elva õnnetuseks väravas maandunud.

Positiivne algus teisele poolajale ning äravajunud lõpp
Teist poolaega alustas Elva enesekindlalt ning mängima mindi kaotusseisule mõtlemata. Palli valdmine oma poolel õnnestus hästi ning vastaste kõrge pressing ei kandnud enamasti vilja. Rünnakud jõudsid sügavamale vastase poolel, kuid kaitses kompaktselt ja agressiivselt mänginud Pärnu ei lasknud kergelt ühelgi olukorral tekkida. Kolmandat korda mängu jooksul kasutasid vastased ära lühikese ebakindluse perioodi Elva kaitseliinis ning seekord löödi nelja minutiga kaks väravat lisaks, kui täpsed oldi 58. ja 61. mängminutil. Hoolimata halvast seisust ei murdunud aga Elva mängijad ning vastastele rohkem midagi kergelt ei antud. Kõik viis vahetust ära teinud Pärnu aga sai kõvasti energijat juurde ning viimased pool tundi oli füüsiliselt rohkem väsinud Elva sunnitud langema sügavale kaitsesse, kus Pärnu pressile tugevalt vastu võideldi. Lisa aga ei õnnestunud Pärnul saada ja hoopis Elva lõi eelviimasel minutil ühe värava tagasi, kui paremalt äärelt tulnud tsenderduse lükkas väravavahist mööda Ergo Leppik. Hoolimata koosseisu probleemidest hoidsid kõik osalenud mängijad pea püsti ja mängisid korralikult lõpuni võttes raskest mängust kaasa väärtuslike kogemusi.