FC Elva II kaotas heas hoos olevale FC Tartu duublile

16. august kell 16:00 Elva linnastaadion
FC Elva II – FC tartu II 2:4 (1:2)
Väravad: 19. Širokov, 61. Alev (pen.) – 4., 33. Kull, 65. Kovbasnjuk, 80. Aasmaa
Hoiatused: 40. Puusalu, 89. Anderson – 88. Kovbasnjuk
Eemaldamine: -
Peakohtunik: Mihkel Teder
Abikohtunikud: -
Pealtvaatajaid: 31

FC Elva: Joosep Allik, Artur Anderson, Oliver Käkk, Veiko Haan, Kristjan Kumberg, Hans-Hendrik Karro (40. Markus Sikk), Marek Naaris (46. Rasmus Jaagant), Kerdo Puusalu, Gen Alev (75. Ott Alekõrs), Andres Bõkarev (71. Argo Kaldmäe), Juri Širokov

Ebakindel tegutsemine kaitses kinkis vastastele vajalikud võimalused
Suve alguses koosseisu täiendanud ja peale seda heas hoos liikunud FC Tartu II tuli mängule enesekindlalt püüdes Elva vastu kolmandat järjestikust võitu. Juba 4. mänguminutil kasutasid vastased ära Elva kaitse lohakuse ning lõid ka mängu avavärava. Pidevalt tekkis Elval probleeme palli kaotamise järel kaitsesse jõudmisega ning avavärava autor Kristo Kull põhjustas Elva mängijatele tihti peavalu oma kiirusega. 19. mänguminutil suunas vasakult äärelt ideaalse karistuslöögi taha posti Kristjan Kumberg ning peaga pääses löögile oma esimest mängu duubli eest teinud Juri Širokov, kes mänguseisu ka viigistas. Avavärava autor oli taas aktsioonis 33. minutil, kui Elva kaitse mängis riskantselt ning ei suutnud palli kaotuse järel olukorda päästa andes nii Kristo Kullile võimalus lüüa oma teine värav.

Paranenud mängupilt teise poolaja alguses tõi hetkeks edu
Palli paremini vallanud, kuid vastaste kiirrünnakutega hädas olnud Elva mängijad jõudsid järjest rohkem vastaste värava lähistel teravaid moment luua, kuid terve võistkonnaga hästi kaitses seisnud Tartut oli raske üle mängida. 61. mänguminutil õnnestus Gen Alevil hea driblamisoskuse abil penalti teenida, kui vastane oli sunnitud tema peatamiseks vea tegema. Ise penaltit realiseerima asunud Alev lahendas karistuslöögi kindlalt tuues tabloole 2:2 viigiseisu. Vaid neli minutit hiljem eksis Elva kaitseliin jämedalt, kui lasti läbi pikk sööt, mille peale läks ainsa mängijana Tartu ründaja Kovbasnjuk, kes väravavahiga üks-ühele olukorrast kindlalt skooris ning külalised taas juhtima viis. Elva noore koosseisu jaoks muutus olukord järjest tujutumaks ning enam ei suudetud teise poolaja algusega võrreldavat mängupilti näidata. 80. minutil lisas külaliste poolelt veel ühe värava Rasmus Aasmaa, mille järel enam kumbki võistkond erilist pingutust ei näidanud.

Liigatabel

FC Elva II järgmine mäng toimub Elva linnastaadionil, kui 23. augustil kell 16:00 kohtutakse Tartu Ülikool Fauna võistkonnaga