FC Elva esindusmeeskond võttis JK Järve vastu võidu

FC Elva pani vastased pideva surve alla ja võttis hea esitusega hooaja esimese liigavõidu.

13. aprillil kell 13:00 Ahtme kunstmurustaadion
Kohtla-Järve JK Järve - FC Elva  1:3 (1:1)
Väravad: 10. Grigori Tipukin - 28. Jürgen Kuresoo, 71. ov. Martin Juhanson, 80. Veiko Kütt
Hoiatused: 57. Nikita Apet, 72. Aleksei Tihhonov - 24. Martin Thomson, 72. Veiko Kütt
Peakohtunik: Reelika Turi
Abikohtunikud: Kristo Värva, Risto Eelmaa
Pealtvaatajaid: 54

FC Elva: 1-Käkk, 5-Kuus, 6-Kütt, 3-Thomson, 4-Bussov, 22-Avasoo, 7-Kerro, 8-Tinn (86. 19-Tammeorg), 10-Kiho (69. 9-Joandi), 15-Samoilov, 17-J. Kuresoo (86. 21-Timm).
Varus: 12-Lõhmus, 9-Joandi, 19-Tammeorg, 18-M. Kuresoo, 20-Mekk, 21-Timm.

Statistika*                  I poolaeg        II pooaleg        Kokku
Pealelöögid:                5:2                   3:2                    8:4
Raamidesse:               2:2                   1:1                    3:3
Ohtlikud rünnakud:      13:5                 7:3                    20:8
Nurgalöögid:                5:0                   1:0                    6:0
Suluseisud:                  1:0                   1:0                    2:0
Vead:                           6:5                   5:4                    11:9                                                     *FC Elva näitajad eespool

Kohtla-Järve tegi kiire avaväravaga mängu FC Elva jaoks raskeks

Mängu algus oli võrdne. FC Elva hoidis küll mõnevõrra rohkem palli, aga seda rohkem oma poolel kuhu vastased väga ei tulnudki. FC Elva suutis läbi palli hoidmise ennast mõned korrad vastase värava lähistele mängida, aga otsest ohtu see ei kujutanud. Vastased tegutsesid palli võites kiiresti. Otsiti kohe oma kogenud ründajat Grigori Tipukinit, kes hoidis väga hästi palli ja leidis toetavaid kaaslasi. 10. minutil tegid vastased läbimurde vasakul äärel ja karistusalasse mängiti kõrgem sööt. Elva kaitsjad said küll pea vahele aga pall jäi siiski lahtiseks. Lahtise palli peale läksid korralikult võitlema nii Elva kaitsja kui ka vastaste ründaja. Mängijad lõid jalad kokku ja Elva mees oli see, kes jäi pisut hiljaks. Viga! Kuna tegevus toimus karistusala joone juures nõudsid mõned vastased penaltit. Kohtunik otsustas, et viga oli väljaspool karistusala ja vastastele anti karistuslöök. Lõppkokkuvõttes suurt vahet ei olnud, kuna olukord lõppes ikkagi vastaste väravaga. JK Järve mängiajd mängisisd karistuslöögi lahti ja löögile läks Grigori Tipukin, kes lõi palli läbi FC Elva mängijate lagunenud müüri väravasse. Elva mehed olid enamasti mängu kontrollinud ja ei sattunud pärast kaotusseisu paanikasse. Surve vastaste väravale muudeti lihtsalt tugevamaks. Pidevalt saadi erinevaid võimalusi läbi nurgalöökide ja pikkade audivisete. 28. minutil tõi edu nurgalöögist tulnud tsenderdus. Esimese posti juurde lennanud pallile sai vastaste kaitsja pea vahele, aga sealt edasi lendas see juba Jürgen Kuresoo jalale, kes tegi löögipettega endale ruumi ja lõi seejärel palli vasaku jalaga väravasse. FC Elva surve vastaste väravale jätkus kuni poolaja lõpuni.

Järjepidev töö kandis vilja ja FC Elva sai mängu lõpuks teenitult võidu

Teine poolaeg jätkus samamoodi. FC Elva kontrollis mängu ja Kohtla-Järve proovis mängida kaitsest lähtuvalt oma poolel. Kuigi surve vastaste väravale ei olnud enam nii intensiivne kui esimesel poolajal oli näha, et pigem on FC Elva see, kes siit mängust võitjana välja tuleb. Mängijad tegutsesid kannatlikult ja järjepidevalt. 71. minutil avanes Jürgen Kuresoo hästi vabasse ruumi vasakul äärel ja sai endale pette abiga piisavalt ruumi, et teha tsenderdus karistusalasse. Pall võttis vastaste kaitsja pea puutest sisse suure kaare ja lendas üle Kohtla-Järve väravavahi lati alla. Õnnega pooleks asus FC Elva mängu juhtima. Kuna üheväravaline eduseis ei ole väga kindel, jätkas Elva meeskond ründamisega, et võidus kindel olla. 80. minutil tehti FC Elva vastu keskväljal viga. Kaarel Tinn andis hea söödu kaitsjate selja taha, kuhu oli vabaks jäetud Veiko Kütt, kes ennetas väravavahti ja pikendas palli pealaega väravasse, saades seejärel välja jooksnud väravavahilt obaduse kuklasse. Mängu kindlustamiseks tõi FC Elva viimasteks minutiteks mängu kaks noort mängijat, et nemad oma värskete jalgadega suudaks vastaseid kõvasti pressida. Kohtla-Järve hoiti oma väljakupoolel ja võit oligi käes.

Pildid mängust - Diana Jesin

Teised vooru kohtumised:

Tallinna FC Ararat TTÜ - Tallinna FC Flora III     2 : 3
Tartu FC Santos - Tallinna JK Legion                 5 : 0
HÜJK Emmaste - Maardu FC Starbunker            3 : 1
Tallinna FC Infonet II - JK Sillamäe Kalev II          4 : 1

FC Elva järgmine kohtumine toimub juba kolmapäeval kell 18:45, kui hooaja esimeses kodumängus võõrustatakse Maardu FC Starbunkerit. Kõik staadionile!