FC Elva säilitas võiduga võimalused kõrgemale tõusmiseks.

FC Elva alistas kodus otsese konkurendi tabelis ja vähendas vahe ainult kolmele punktile.
18. oktoober  Elva linnastaadion kell 14:00
FC Elva - JK Sillamäe Kalev II 2:0 (0:0)
Väravad: 72. Veiko Kütt (p), 72. Jürgen Kuresoo
Pealtvaatajaid: 147

FC Elva koosseis:

Mängu kokkuvõte:

FC Elva jaoks oli pühapäevane mäng väga tähtis, kuna kaotuse või isegi viigi puhul oleksime me tabelis üsna kindlat neljandaks jäänud. Esiliiga B-st kõrgemale tõusmiseks peame olema kolme parema seas.
Meile külla sõitnud Sillamäe Kalev II oli meist enne mängu 6 punkti kaugusel. Kaotuse puhul oleks vahe veninud 9 punktiliseks. FC Elva vajas võitu, et vähendada vahe 3 punkti peale, sest sellise punktivahe tagasi mängimine edaspidi on veel vägagi reaalne.

Mängu käigus sai üsna pea selgeks, et Elva on domineerivam pool. Terve esimese poolaja jooksul oli vastastel ainult paar ohtlikku rünnakut. FC Elva ohustas samal ajal pidevalt vastaste väravat. Võimalusi löödi palju, aga nagu ikka selle hooaja jooksul, oli ka seekord probleemiks rünnakute realiseerimine.
Teisel poolajal jätkasime samamoodi ja vastased ei jõudnudki enam meie värava lähistele.
Poolaja keskel jõudsime õnneks sihile, kui nurgalöögi järgselt tõmmati karistusala joonel maha Jürgen Kuresoo. Kuna joon on karistusala osa, siis osutas kohtunik Marko Liiva penaltipunktile. Penaltit asus lööma meeskonna kõige vanem liige - Veiko Kütt. Kogemustest oli kasu pall lendas läbi väravavahi käe võrku.
Juba järgmisel minutil nõelasime vasturünnakust uuesti ja valusalt, kui Jürgen Kuresoo mängis mööda väravavahist ja lõi terava nurga alt värava.
Järelejäänud kohtumise jooksul keskendus FC Elva sellele, et vastased nullile jätta ja sellega saadi edukalt hakkama.

Mängu tipphetked:

Esiliiga B tabel:

Järgmisel nädalal peame jagu saama Tallinna Kalevi duublist, et püsida endiselt kolmanda koha konkurentsis. Kohtumine toimub pühapäeval 25. oktoobril, kell 14:00 Kalevi staadioni kunstmurul.