FC Elva jäi hoolimata kõvast võitlusest FC Santosele alla

FC Elva asus favoriitide vastu kohtumist juhtima ja tekitas vastastele paraja peavalu. Kahjuks pidime lõpuks siiski vastaste 1:4 paremust tunnistama.
11. juunil kell 19:00 Tamme staadion (Kungla 1a, Tartu)
Tartu FC Santos - FC Elva  4:1 (1:1)
Väravad: 44. Tarvo Laurson, 63. pen. Timo Teniste, 65. Ivar Sova, 72. ov. Martin Thomson - 30. Martin Thomson
Hoiatused: 60. Marko Sonn - 49. Gerdo Mekk, 59. Veiko Kütt
Peakohtunik: Andrei Karhu
Abikohtunikud: Nils Grün, Jaanus Allas
Pealtvaatajaid: 337

FC Elva: 12-Toom, 20-Mekk (69. 11-Altsaar), 6-Kütt, 3-Thomson, 4-Bussov, 15-Samoilov, 7-Kerro, 8-Tinn (75. 19-Tammeorg), 9-Joandi (84. 10-Kiho), 17-J. Kuresoo, 14-Frei (84. 2-Haan).
Varus: 1-Käkk, 2-Haan, 10-Kiho, 11-Altsaar, 19-Tammeorg.

Statistika*                 I poolaeg        II pooaleg        Kokku
Pealelöögid:               2:4                   2:3                    4:7
Raamidesse:              1:2                   0:2                    1:4
Ohtlikud rünnakud:     3:9                   2:7                    5:16
Nurgalöögid:               1:5                   1:4                    2:9
Suluseisud:                 1:2                   1:0                    2:2
Vead:                          5:5                   7:2                    12:7
* FC Elva näitajad eespool

Esimesel poolajal ei andnud FC Elva vastasele armu

FC Elva mängijad alustasid mängu väga hea agressiivsusega ja see tegi FC Santose mängijate elu raskeks. Vastaste mängurütm sai segatud ja võrreldes viimase omavahelise mänguga suutsid vastased palju vähem võimalusi luua. Sellegipoolest olid vastased ohtlikud. Poolaja alguse poole teenis FC Santos karistuslöögi umbes kolmekümnelt meetril. Mikk Laas tegi tugeva ja täpse löögi, aga õnneks suutis Christopher Toom palli tõrjuda ja lahti põrganud pallil oli esimesena jaol Elva kaitsja, kes lõi palli klaariks. Kuna FC Elva mängis kaitsvalt ja vastased olid kõrgel, tekkis FC Santose kaitseliini taha hea ruum, et vasturünnakutega nõelata. Poolaja keskel pääseski Jürgen Kuresoo kaitsjate eest minema ja sai löögile. Kahjuks olid vastaste kaitsjad teda mitmekesi segama jõudnud ja Jürgeni löök ebaõnnestus. Mõned minutid hiljem saime jälle vasturünnaku võimaluse ja teenisime selle lõpetuseks nurgalöögi. Nurgalööki asus andma Kaarel Tinn, kes andis hea tsenderduse karistusalasse. Martin Thomson kerkis oma markeerijast kõrgemale ja lõi tugeva pealöögiga palli väravasse. Vastaste suureks üllatuseks oli FC Elva juhtima asunud. FC Santos muutus aktiivsemaks ja FC Elva suruti järjest rohkem oma värava alla. 44. minutil oli vastaste survest ka lõpuks kasu, kui teeniti jälle karistuslöök. Palli taha asus Timo Teniste, kes on tuntud oma tugeva löögi poolest. Christopher Toom suutis küll palli tõrjuda, aga teisel pallil oli esimesena jaol Tarvo Laurson, kes lõi palli tühja võrku.

Teine poolaeg jätkus võitluslikult, aga tugevam võttis siiski oma

Oodatult tulid FC Santose mängijad teisel poolele suure isuga võidu järele. Vastased suutsid FC Elva järjest rohkem oma värava lähedale suruda. Siiski võitlesid Elva mehed kõvasti ja vastaste rünnakud ei toonud esialgu tulemust. Otsustav moment saabus 63. minutil, kui vastased andsid pikema söödu karistusalasse ja kahevahel olevale pallile minnes põrkasid kokku FC Elva kaitsja ja FC Santose ründaja. FC Elva mängija palli ei mänginud ja nii otsustaski kohtunik määrata FC Santose kasuks penalti. Timo Teniste lõi palli kindlalt värava alumisse nurka ja viis oma meeskonna juhtima. Ainult paar minutit hiljem lõi väga kauni värava vahetusest sekkunud Ivar Sova, kes lõi palli karistusala tagant ilusa kaarega ristnurka. See värav ei murdnud küll Elva mängijate võitlusvaimu, aga siiski oli nüüd selge, et võitu on siit mängust raske püüda. Vastased said kirja veel ühe tabamuse, kui Martin Thomson FC Elva kaitses proovis vastaste tsenderdusele ette hüpata ja pall võttis tema jalast ootamatu suuna ja lendas otse oma väravasse. Lõppseisuks jäi 1:4 FC Santose kasuks.

FC Elva näitas, et suudab tugevatele väga korralikku vastupanu osutada. Tule ja vaata kuidas FC Elva proovib favoriite üllatada, kui pühapäeval 15. juunil kell 16:00 võetakse kodus vastu üks Esiliiga B liidritest FC Infonet II, kes on sellel hooajal näidanud väga head rünnakut.