FC Elva esindusmeeskond ei suutnud Sillamäe Kalevi duubelvõistkonda üllatada ja kaotas 1:4

FC Elva võttis ette teekonna Sillamäele, et kohtuda seal ühe Esiliiga B tugevaima meeskonnaga. Vastaste kiired väravad jätsid FC Elva seekord punktideta.
20. aprillil kell 13:00 Sillamäe Kalevi kunstmurustaadion (Kesk 30, Sillamäe)
JK Sillamäe Kalev II - FC Elva  4:1 (2:0)
Väravad: 11. Kirill Novikov, 15. pen., 49. Oleksii Lazebnyi, 80. Pavel Aleksejev - 74. Ats Joandi
Hoiatused: 59. Reginato - 15. Rando Kuus, 51. Kaarel Tinn, 77. Andris Altsaar, 81. Ats Joandi
Peakohtunik: Ainar Kuusk
Abikohtunikud: Igor Kübarsepp, Roman Treial
Pealtvaatajaid: 50

FC Elva: 1-Käkk, 5-Kuus, 6-Kütt (47. 10-Kiho), 3-Thomson, 4-Bussov, 22-Avasoo, 7-Kerro (66. 21-Timm), 8-Tinn (73. 20-Mekk), 9-Joandi (82. 14-Frei), 15-Samoilov (57. 11-Altsaar), 17-J. Kuresoo.
Varus: 12-Lõhmus, 10-Kiho, 2-Haan, 11-Altsaar, 20-Mekk, 21-Timm, 14-Frei.

Statistika*                  I poolaeg        II pooaleg        Kokku
Pealelöögid:               6:2                   3:5                    9:7
Raamidesse:              3:2                   2:3                    5:5
Ohtlikud rünnakud:     5:3                   4:4                    9:7
Nurgalöögid:               5:2                   1:1                    6:3
Suluseisud:                 2:2                   1:2                    3:4
Vead:                          5:8                   9:4                    14:12
*Elva näitajad eespool

Sillamäe läks kiirelt juhtima

Elva esindusmeeskond alustas mängu rabedalt. Pidevalt oli raskusi palli kontrollimisega ja söödud ei jõudnud meeskonnakaaslasteni. Kuigi vastaste algus oli üsna sarnane, suutsid nad ikkagi natuke rohkem palli kontrollida. Mängus oli palju praaki ja mõlemad meeskonnad otsisid peamiselt lihtsaid sööte vastaste kaitseliini taha. 8. minutil õnnestus FC Elva keskväljameestel üles leida Jürgen Kuresoo, kes tegi hea jooksu vastaste karistusalasse. Jürgen hakkas just pealelööki sooritama, kui vastaste kaitsja tõmbas meie meest viimases lootuses midagi päästa õlast. Jürgen proovis küll edasi mängida, aga võimalus oli rikutud ja värav jäi seekord löömata. Elva kaitsele valmistas paraja peavalu vastaste liikuv ründaja Aleksandr Volkov, kes leidis heade avanemistega endale pidevalt ruumi. 11. minutil sai Volkov jälle läbijooksule ja teenis nurgalöögi. Nurgalöögist antud pallile sai Sillamäe mängija kehvalt pihta, aga piisavalt õnnelikult, et pall põrkaks ette tema meeskonnakaaslasele Kirill Novikovile, kes lõi palli mõnelt meetrilt väravasse. Ei möödunud palju aega, kui jälle tekitas teravust Volkov, kes ajastas hästi oma jooksu kaitseliini taha ja pääses väravavahiga silmitsi. Volkov võttis enne lööki üllatuslikult hoo maha ja Elva kaitsja jooksis talle selga. Viga ja penalti! Palli taha asus Oleksii Lazebnyi, kes tegi piisavalt tugeva löögi, et Arvo Käkk ei suutnud hoolimata õige nurga ära aimamisest penaltit tõrjuda.

FC Elva mäng paranes järk-järgult

Pärast kahe väravaga kaotusseisu jäämist asjad kohe ei paranenud. Sillamäe jätkas ründamist ja lõi isegi ühe värava mida ei loetud. Vastaste mängija oli standardolukorra järgselt ennast suluseisu unustanud. Mida aeg edasi, seda paremaks läks Elva mäng ja poolaja lõpuks oli asi juba nii kaugel, et FC Elva oli see kes omas paremaid võimalusi värava löömiseks. Mitu korda leiti head söödud kaitseliini taha, kuhu oli avanenud Jürgen Kuresoo. Hea võimalus oli ka Veiko Küttil, kes sai paari meetri kaugusel väravast peaga löögile. Kahjuks oli pall natuke liiga kõrgel ja Veiko ei suutnud palli väravasse suunata. Poolajaks oldi küll kahe väravaga taga, aga kuna mängu üle oli kontroll haaratud, siis mindi teisele poolajale vastu lootusrikkalt. Kahjuks suutsid vastased ühe oma vähestest rünnakutest rünnakutest teisel poolajal kohe realiseerida. Sillamäe meeskonna kasuks määrati karistuslöök ja Oleksii Lazebnyi tegi hea löögi, mis maandus FC Elva värava alumises nurgas. Elva oli kolmeväravalises kaotusseisus ja tagasitulek tundus üha raskem. Sillamäe meeskond mängis laisemalt ja see tekitas FC Elvale mõned poolvõimalused standardolukordade näol. Kahjuks ei õnnestunud seekord nende lahendamine ja vastaste väravavaht noppis elvalaste üritused üsna kindlalt. Elva ei jätnud siiski oma jonni ja üritas edasi. 74. minutil oli järjepidevast tööst kasu, kui Jürgen Kuresoo sai vasakus ääres palli ja andis tsenderduse karistusalasse, kus oli vabaks unustatud Ats Joandi, kes suunas palli viielt meetrilt peaga väravasse. Värav andis palju eneseusku juurde ja juba minut hiljem tekkis täpselt samasugune olukord nagu värava ajal. Kahjuks ei saanud Ats seekord nii hästi pallile pihta ja lõi mööda. Elva võttis järjest rohkem riske ja selle tulemusena tekkis ka Sillamäel lõpus paar head võimalust. Ühe nendest kasutas ära vastaste vasakkaitsja Pavel Aleksejev, kes oli terve mäng hästi esinenud. Vastased mängisid nurgalöögi lahti, Pavel Aleksejev sai söödu karistusalasse, kus ta möödus pettega FC Elva kaitsjast ja lõi seejärel palli mööda vastu jooksnud väravavahist. Lõppseis 4:1 Sillamäe meeskonna kasuks.

Esindusmeeskonna järgmine mäng toimub Elvas, kui pühapäeval 27. aprillil kell 19:00 võõrustatakse Tallinna JK Legionit.