Meeskond alistas Jõgeva ja kerkis tabelis teiseks

Mehed võõrustasid kuumalainest räsitud staadionil Jõgevat. Kui esimene poolaeg oli pingeline ja võimalusi jagus mõlemale võistkonnale, siis teisel poolajal tegutses FC Elva paremini ja võitis teenitult tulemusega 2 : 1. Jõgeva väravavahi ja kaitsjate imeline tegutsemine teisel poolajal jättis skoori minimaalseks
12.06.2011 kell 18:00 III-liiga 10. voor, Elva linnastaadion
FC Elva vs Jõgeva SK Noorus 96 2:1 (1:1)
Väravad: 11. Kuresoo, 76. Soonberg - 4. Nettan
Hoiatused: 18. Kuresoo, 50. Tinn - 34. Tali, 64. Ingver
Eemaldamised: -
Kohtunik: Timo Teniste
Abikohtunikud: Siim Rinken, Andres Bõkarev
Pealtvaatajad: 90

FC Elva: Arvo Käkk, Rando Kuus, Veiko Haan, Veiko Kütt, Jürgen Kuresoo, Raido Kuus, Henry Eichelmann, Kaarel Tinn, Kaarel Tani (75. Hendrik Hunt), Evert Soonberg, Taavi Aasmäe (63. Karl Bussov)

Laupäeval toimunud kohtumistest häid uudiseid saanud FC Elva võis pühapäeval liigatabelis koha võrra kerkida. Nimelt suutis JK Welco Elekter võõrsil Võru JK üllatada ja mängu 2 : 0 võita, samal ajal liider Põlva FC Lootos ei vääratanud ja kodus võideti tulemusega 6 : 1 FC Tabiveret.

Esimesel poolajal oli tunda, et võidutahe kammitseb Elva mängijaid ja tänu sellele oli mäng närviline ja unustati, mis tegelikult edu toob. Juba 5. minutil jäi koduvõistkond kaotusseisu, kui Jõgeva lahendas väga hästi rünnaku vasakult äärelt. Äärelt tulnud tsenderdusele sai värava ees pea vahele Jõgeva ründaja, lõpetades FC Elva nullimängude seeria, mis oli veninud juba 337 minutiliseks. Elvakad said kiirelt shokist üle ja 12. minutil oli tablool viik, suurepärase soolorünnaku lõpetas edukalt Jürgen Kuresoo. Mõned minutid hiljem oli Tanil väga healt positsioonilt kasutada löök, kuid mängija otsustas veel väravavahist mööda minna ja sellega kaotas löögivõimaluse. Mäng jätkus FC Elva juhtimisel, kuid ülekaal polnud suur.
Teisel poolajal sai FC Elva oma mängu paremini käima, kadus liigne närvilisus ja vahetusest sekkunud Karl Bussov tõi vasakule äärele teravust ja kindlust juurde. Tekitati mitmeid momente, kuid Jõgeva kaitse ja väravavaht hoidsid mänguskoori tasakaalus. 77. minutil tuli teenitud tasu Soonbergile ja tervele meeskonnale, 22-25 meetrilt teele saadetud löök maandus püüdmatult Jõgeva väravas. Emotsioonid vallandusid meeskonna pingil ja publiku hulgas, oli kuulda eelmisest hooajast tuttavat mitteametliku klubi hümni "...FC Elva parim klubi maal..."! Kodumeeskond sai sellest indu juurde, kohe oli hea võimalus Eichelmannil, kelle kavala löögi suutis peaga päästa joonel seisnud kaitsja. Mängu lõpus tegi imelise tõrje Jõgeva väravavaht, Kuresoo neljalt meetrilt sooritatud löögile jõudis mees tõrjuda.

Kevadringi viimane kohtumine toimub Tartu EMÜ Spordiklubiga Ülenurme staadionil pühapäeval kell 12:00.

Põlva FC Lootos - FC Tabivere 6 : 1
Võru JK - JK Welco Elekter 0 : 2
Navi Vutiselts - Valga FC Warrior II 0 : 0
Tartu Ülikool Fauna - EMÜ SK 1 : 3
Viljandi JK Tulevik II - FC Otepää 4 : 2