Esindus võitis suurelt Welcot

            Pilt hooaja esimesest mängust Welcoga/Foto: Cristel Jakobson

Esiliiga 29. voorus alistas FC Elva esindusmeeskond võõrsil derbikohtumises tabelinaabrid Tartu JK Welco tulemusega 4:0

Enne mängu:

Meie peatreener Veiko Haan: "Mäng lähikonkurendi ja pikaajalise rivaali vastu tuleb loodetavasti põnev ja kaasahaarav. Loodame tõmmata "pikema kõrre"."

Meie mängumees Karl Bussov, kes parasjagu naudib Horvaatia loodust: "Tuleb ilus sügisene päev. Loodame, et meie jaoks palju ilusam kui Welco jaoks."

Läks!

Kahtlemata sai FC Elva suurepäraselt mängu sisse, 30. sekundiga oli kirjas esimene pealelöök, mis napilt maandus valel pool posti. Juba teisel minutil sai Paul-Feliks Frei palli vastase kaitseliini taha, kus ta veavääriliselt kukutati ning karistuseks sai vastane ka punase kaardi! Ülesanne muutus oluliselt lihtsamaks, 10. minutil lahendas Ats Joandi osavalt enda käigu vastase karistusalasse - 1:0! Elva domineeris ning omati mitmeid võimalusi, kuid Welco ainsad võimalused standardolukordadest olid ohtlikud. Siiski hoiti tartlased nulli peal ning 42. minutil lõi Paul-Feliks Frei värava, millest pool läheb suurepärase eeltöö teinud Kaarel Tinni nimele. Poolajale mindi mugavas eduseisus.

Teisel poolajal jätkus Elva ülemvõim, 56. minutil pani pallile jala vastu Jürgen Kuresoo ning mänguseisu 3:0 pealt oli asi tehtud. 70. minutil teenis Deniss Samoilov penalti, mille Frei võrku lõi. Elva oleks võinud eduseisu veelgi suurendada, kuid mitmed üritused jäid realiseerimata. Taskusse kindel 4:0 võit ja kolm punkti tabelisse juurde!

23. septembril kell 13 Tamme staadionil

Tartu JK Welco - FC Elva 0:4 (0:2)
10. Ats Joandi, 42., 70. pen. Paul-Feliks Frei, 56. Jürgen Kuresoo

Hoiatused: 55. Markus Herman Tiik, 69. Mikk Valtna, 69. Karl Joosep Mark, 87. Rain Näkk - 29. Veiko Kütt, 51. Raido Kuus
Eemaldamine: 2. Mirko Nõmmsalu
Mänguolud: +13, pilves tuuline ilm; muruväljak väga heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 118
Peakohtunik: Reelika Turi
Abikohtunikud: Aron Härsing, Veiko Mõtsnik

Welco: Lauri Särak, Kristjan Laur (46. Janar Kopli), Markus Herman Tiik (57. Raigo Kuusik), Mirko Nõmmsalu, Andres Joosep (46. Jaagup Savisaar), Georgi Ivanov (46. Marten Kihho), Kristjan Paapsi, Markus Jõgi (46. Rain Näkk), Mikk Valtna, Karl Joosep Mark, Mart Pajula.
Varus: Edgar Leht, Rain Näkk, Janar Kopli, Jaagup Savisaar, Marten Kihho, Raigo Kuusik.

Elva: Arvo Käkk, Rando Kuus, Martin Thomson, Veiko Kütt, Henri Härm (66. Remi Kõivik), Paul-Feliks Frei (75. Romet Pastak), Kaarel Tinn, Raido Kuus (60. Tarmo Kerro), Nikita Karasjov (68. Deniss Samoilov), Jürgen Kuresoo, Ats Joandi.
Varus: Karl Kruus, Deniss Samoilov, Tarmo Kerro, Remi Kõivik, Romet Pastak.

             FC Elva mehed peale kodus Welcole löödud väravat/Foto: Cristel Jakobson

FC Elva mängib oma järgmise mängu kolmapäeval, 26. septembril Viimsis, kui karikavõistluste raames sõidetakse külla Viimsi JK II meeskonnale. Avavile kell 19:00!