Esindus viigistas Kalju U21-ga (Video väravatest!)

Martin Thomson aktsioonis eelmise hooaja kodumängus Santose vastu/ Foto: Cristel Jakobson

Esiliiga seitsmendas mänguvoorus tõi FC Elva esindusmeeskond Tallinnast viigipunkti, kui lepiti 1:1 viiki Nõmme Kalju U21 meeskonnaga.
Enne mängu

Vooru alustasime tabelis viiendalt kohalt kaheksa punktiga, Kalju kuuendalt kohalt seitsme punktiga.

Loomulikult jagati enne mängu kommentaare, peatreener Veiko Haan: "Seljataga on raske nädal ja nüüd on olnud aega natuke haavu lakkuda. Viimasest mängust on meil head emotsioonid ja nende pealt tahame minna ja pakkuda head mängu Nõmme Kalju FC U21 vastu. Midagi lihtsat meie jaoks ei tule, aga eesmärk on kasvatada enda punktiarvet."

Meie poolkaitsja Hans-Hendrik Karro mõtles juba esmaspäevasele riigieksamile: "Oleme kohtumise eel põnevil, üle aastate saame Kaljule külla minna. Emotsioon on meeskonnas hea, sellele lisaks peame tihedast graafikust hoolimata ka füüsiliselt hea rütmi kätte saama. Loodame, et see õnnestub ja oleme pühapäevasel Hiiu kunstmurul teravam võistkond - tore oleks ju eesti keele riigieksamile kolme boonuspunktiga sõita."

Vastaste poolelt avaldas treener Kristen Viikmäe oma ootuseid: ''Hooaja algus on meie jaoks olnud konarlik, meeskonnaga tuleb palju tööd teha, kuid kui pingutame lõpuvileni, siis usun, et oleme võimelised Elvat võitma.''

Läks!

Kasutaja FC Elva foto
Koosseis mänguks

Mängu sai paremini sisse Kalju meeskond, kes pidevalt üritas ning hoidis meid surve all. Omasime mõningaid võimalusi, mis siiski edu ei toonud. Ats Joandi sai paaril korral enda tugeva vasaku jalaga proovida, kuid samuti edutult.
Esimesel poolajal ülimalt märkimisväärseid võimalusi kumbki meeskond ei omanud ja poolajale mindi väravaid löömata.

Teisel poolajal Elva väsis ning Kalju tootis, vahetused aitasid meil paremini kaasas käia tempoga. Mängu viimases faasis oli Tallinna poiste selge plaan ajada tempo kõrgeks ja niimoodi Arvo Käkki värav lahti muukida. Mõnel korral pidi Arvo meid ka päästma, lisaks ennast-ohverdav  tegutsemine kaitses hoidsid taga nulli. 82. minutil kahjuks kõik muutus, kui vastane sai magusa koha pealt karistuslöögi, vasaku jalaga sisse keerutatud pall leidis õnnetult mängijate vahelt vastase, kes sai sisuliselt palli tühja väravasse lükata.
Kui juba tundus, et Elva mehed on murtud, siis meie nurgalöögi olukorras lükati suurepärase mängu teinud Martin Thomson pikali ja teenis penalti. 88. minutit mängitud ning mees ise asus palli taha, saates rahulikult aga kindlalt palli väravasse. 1:1 seis püsis viimased paar minutit puutumatuna.

15. aprillil kell 13.00 Hiiu kunstmurustaadionil

Nõmme Kalju FC U21 - FC Elva 1:1 (0:0)
81. Kermo Pihelgas - 89. pen. Martin Thomson

Hoiatused: 88. Martin Mägi - 39. Henri Härm, 80. Jürgen Kuresoo, 85. Veiko Kütt
Mänguolud: +13, pilves ilm; kunstmuru heas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 38
Peakohtunik: Toomas Nõmmiste
Abikohtunikud: Kirill Andrejev, Andrei Petrov

Kalju U21: Henri Perk, Dannar Pärtel, Kenner Talisainen, Kermo Pihelgas, Martin Mägi, Frank Kenneth Liblikmann, Vladislav Zanfirov, Sergei Tumasjan (46. Mathias Ranna), Marcus Suurväli, Kristofer Kartau (78. Ruslan Kolesnikov), Jevgeni Demidov.
Varus: Ruslan Kolesnikov, Mathias Ranna, Taneli Tõlgo, Andreas Tiits, Allan Juhani, Richard Rõõm.

Elva: Arvo Käkk, Henri Härm, Veiko Kütt, Martin Thomson, Mihkel Kuresoo (69. Naatan Siimeon Tamm), Tarvo Timm, Raido Kuus, Ats Joandi, Nikita Karasjov (62. Hans-Hendrik Karro), Jürgen Kuresoo, Karl Tammeorg (78. Remi Kõivik).
Varus: Karl Kruus, Naatan Siimeon Tamm, Hans-Hendrik Karro, Remi Kõivik.

Mängu võttis meie poolt kokku väravalööja Martin Thomson: "Võitluslik mäng, head noored vastased, kuid suutsime koju tuua siiski ka ühe punkti."

Järgmine mäng toimub juba tuleval laupäeval, 21. aprillil Elva Nike Arenal, kui vastaseks on Tallina FCI Levadia U21 meeskond! Tule toeta kodulinna mehi!