Arvo Käkk! Arvo Käkk! Arvo Käkk!

Eile toimunud Eesti Karika 1/32 finaalis kerkis kangelaseks FC Elva väravavaht Arvo Käkk. Kui normaal- ja lisaaeg ei selgitanud võitjat, siis penaltiseerias näitas Käkk väga head närvi tõrjudes vastaste kaks panaltit ja kolmas lööja eksis juba teiste ebaõnnestumiste tõttu. Kohale tulnud pealtvaatajad nägid, kui imeline võib olla üks sportmäng. Meeskonna õnnestumistele ja ebaõnnestumistele elati kaasa väga kirglikult.
10.08.2011 kell 18:45 Eesti karika 1/32 finaal, Elva linnastaadion
FC Elva (III)* vs Jõgeva SK Noorus 96 (III) 3:3 (norm. 2:2, lisaaeg 1:1, pen. 3:0)
Väravad: 8. Jürgen Kuresoo, 88. Kütt, 97. Aasmäe - 52., 85. Roop, 104. Kuldmägi
Hoiatused: 17. Haan, 33. Jürgen Kuresoo, 57. Käkk - 42. Anvelt, 45. Praats, 54. Limberg
Eemaldamised: -
Kohtunik: Elar Tarkus
Abikohtunikud: Alik Säde, Roman Daniljuk
Pealtvaatajad: 72

FC Elva: Arvo Käkk, Mihkel Kuresoo, Karl Bussov, Veiko Kütt, Veiko Haan, Jürgen Kuresoo, Deniss Samoilov (63. Erki Vorobjovski), Kaarel Tinn, Evert Soonberg, Taavi Aasmäe, Juri Sirokov

Eile toimunud Eesti karika 1/32 finaalmäng oli selle hooaja üks dramaatilisemaid kohtumisi meeskonnale ja nende toetajatele.
Mäng algas FC Elvale hästi, 8. minutil viis kodumeeskonna juhtima Jürgen Kuresoo, tubli eeltöö väravale tegi noor mängumees Deniss Samoilov. Kohtumine jätkus rahulikus tempos, FC Elva kontrollis keskväljal, väga häid võimalusi tekkis meeskondadel vähe.
Teine poolaeg algas hästi Jõgevale, kui paremalt äärelt tulnud tsenderduse vormistas väravaks Jõgeva mängija. Mõned minutid hiljem päästis Käkk võistkonna kaotusseisu jäämast. FC Elva domineeris ja otsis võimalusi värava löömiseks, kuid alati jäi natuke õnnest puudu. Mäng oli kulgemas viigisadamasse, kui Jõgeva võistkonna värav kõik pea peale pööras. 85. minutil pääses vastaste keskvälja mees Roop läbi FC Elva kaitseliini ja ei andnud Käkile võimalust, lüües seisuks 1:2. FC Elva tõi kaitsest rünnakule Veiko Kütti, kes kolm minutit hiljem mänguseisu viigistas. Uskumatu, Jürgen Kuresoo tsenderdusele sai esimesena jala vahele Kütt, sealt lendas pall edasi Jõgeva väravasse. Rõõmupidu Elva staadionil oli piiritu! Meeskond käis kolme minuti jooksul põrgus ja pääses tagasi maale.
Lisaaeg algas FC Elva domineerimisel ja ei möödunud palju, kui Tinn-Soonberg tekitasid võimaluse Aasmäele, kellel jäi vaid üle pall tühja väravasse lükata. Terve mängu võimsalt tegutsenud keskväljameestele oli see parimaks tunnustuseks.
Arvestades mängu käiku, siis see ei saanud viimaseks sündmuseks jääda. Ühest rumalast või väsimusest tingitud kaitsjate eksimusest pääses Kukemägi silmitsi FC Elva väravavahiga ja lõi palli imelise kombinatsiooniga väravasse - 3:3. Jõgeva mängija löök lendas kõigepealt latti, sealt väravaposti, siis uuesti latti ja latist edasi väravasse. Raske on seda sõnadega kirjeldada, aga sellist väravat annab isegi Youtube´st otsida. Lisaaja viimastel sekunditel sooritas hea pealelöögi koduvõistkonna noor mängija Vorobjovski, kuid väga napilt väravast mööda.

Pildid mängust - Karina

Järgmises ringis kohtub meeskond FC Maarduga, mäng toimub 31. augustil kell 18:00 Elva linnastaadionil.

Pühapäeval kell 18:00 toimub III-liiga Lõuna mäng Võru JK-ga. Järgmisel reedel ootab ees Väikeste karika 1/2 finaal Tabasalu Palliklubiga. Sellele mängule sõidame mängule suure bussiga, kui tuleb kokku piisav arv fänne. Reis mängule ja tagasi maksab 10 €